Co je rituál?

Rituál je tradiční cesta, jak vědomě prožít, uctít a přijmout změny, které život ve své přirozenosti přináší. Významnou změnou v lidském životě je např. změna životní fáze, změna role a postavení ve společnosti, ale i cykličnost přírody, odrážející se ve střídání ročních období a v nás samotných. Rituál nese potenciál léčení, k uzdravení vztahů, složitých situací a k rozpuštění životních stagnací.

 

Rituál může být také zdrojem podpory lásky a intimity mezi lidmi. Otevírá posvátný a bezpečný prostor, kde se člověk setkává v hloubce sám se sebou. Pomáhá nám zvědomit si, v jakém bodě se právě nacházíme a ze kterého bodu vstupujeme do nového období. Rituál nám umožňuje, abychom navzdory možným obavám opustili staré a známé a vyšli s odvahou vstříc novému, nepoznanému.

 

Dodává nám sílu, odhodlání, podporu, přináší vyrovnání a mnohdy i impulz ke změně, která je potřebná.  

 

Díky rituálům můžeme do svých životů pozvat posvátnost a hluboce ji prociťovat na všech úrovních. Život se pak mění a stává se bohatším. Rituály nám připomínají opravdový smysl života, jeho hloubku, ale i naše dávné kořeny. Dávají nám poznání, že v propojení se vším okolo tvoříme jeden celek.

 

Ráda pro vás připravím rituál dle vašich potřeb a přání a provedu vás celým jeho průběhem. 

 

Rituály, kterými vás mohu provést 👇